Mylą Ci się podobne wyrazy w j. niemieckim? – pobierz fragment #przestańsięmylić

Mylą Ci się podobne wyrazy w j. niemieckim i nie wiesz, jak je zapamiętać? Masz dosyć szukania informacji, czym się różni beenden od enden, albo Ansicht, od Aufsicht lub Aussicht, a co gorsza schwer od schwierig?

Pobierz darmowy fragment e-booka „Przestań się mylić”, aby przekonać się, że Ty też jesteś w stanie zrozumieć i co najważniejsze używać poprawnie tych wyrazów bez krępujących wpadek!

E-Book z potrzeb moich Kursantów!

Na przestrzeni lat, pracując z Kursantami na różnych poziomach języka zauważyłam, że bardzo często mają oni problem z poprawnym używaniem podobnych do siebie wyrazów w języku niemieckim. Nie rozumieją różnic pomiędzy nimi. Używają ich na tzw. „czuja”, w nie tym kontekście, co powinni. Popełniają przez nie wpadki. Czasem śmieszne, czasem takie, gdzie mają ochotę zapaść się pod ziemię. Zresztą, sama niejednokrotnie miałam z nimi problemy, więc wiem, jak to jest.

Och… do dzisiaj pamiętam moją spektakularną wpadkę, gdzie na jednym z wykładów z niesamowitą pewnością siebie powiedziałam, że myję zęby mit einer Brüste (piersi), zamiast mit einer Bürste (szczoteczka). Jedna litera sprawiła, że miałam ochotę uciec z sali i zapaść się pod ziemię! Wstyd mi było niesamowicie!

Tyle że ja zawsze byłam bardzo ciekawa i szukałam odpowiedzi, dopóki jej nie znalazłam. Poświęcałam na to bardzo dużo czasu. Mam jednak świadomość, że nie każdy ma ten luksus, a przy okazji ochotę szukać w czeluściach Internetu tej poprawnej odpowiedzi.

Na polskim rynku wydawniczym nie było pozycji, która ułatwiałyby przede wszystkim zrozumienie tych wyrazów, poznanie różnicy pomiędzy nimi i utrwalenia ich, dlatego też postanowiłam stworzyć interaktywny e-book “Przestań się mylić” wraz z kursem fiszkowy.

Bardzo zależało mi na tym, by e-book nie był suchą teorią, typową listą słówek, którą zapomina się po kilku dniach. Uzupełniłam go o przykładowe z życia wzięte zdania wraz z tłumaczeniem.
Przy tworzeniu było dla mnie również ważne, abyś nie tylko poznał te podobne do siebie wyrazy, lecz także wszelakie zwroty (w tym potoczne) i idiomy z nimi związanymi. Wychodzę z założenia, że lepiej się uczyć raz, a porządnie, niż męczyć temat kilka razy bez efektu. Tych dodatkowych zwrotów jest ponad 900, więc sam widzisz, że to kopalnia wiedzy 😉

Teoria teorią, ale jak się nauczyć tych wszystkich słówek?

Sposobem na to są różnego rodzaju ćwiczenia. Znajdziesz ich aż 20. E-book możesz sobie wydrukować i pisać po nim do woli. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem oszczędzania papieru to z pomocą przychodzą interaktywne ćwiczenia, które możesz uzupełniać na komputerze lub tablecie. Chcesz sprawdzić, czy faktycznie dobrze rozwiązałeś ćwiczenie? Na to też mam rozwiązanie – klucz odpowiedzi.

A co jeśli Ci powiem, że tych wszystkich słówek możesz się uczyć z fiszek?


Tak, to prawda! Tu przychodzę z pomocą, a dokładniej z platformą learnot, na której umieściłam wszystkie słówka! Znajdziesz na niej aż 31 rozdziałów. Dodatkowo uzupełnione są one również o wymowę native speakera, więc podwójna korzyść. Czytasz i słuchasz. Twój mózg pracuje intensywniej, a dzięki temu lepiej wszystko zapamiętuje, dlatego zakup w pakiecie najbardziej się opłaca. Masz więcej korzyści dla siebie.

Jestem wzrokowcem. Nie lubię się uczyć z samego tekstu!

… jak 65% populacji 😉 Aby korzystanie z e-booka było dla Ciebie zarówno praktyczne, jak i przyjemne wizualnie, poprosiłam utalentowaną graficzkę o stworzenie grafik, które nawiązywałyby do słówek. Powiem Ci, że wyszło jej to pięknie! E-book jest czytelny, przejrzysty i ma w sobie dużo (czasami zabawnych) grafik.

Chcesz sprawdzić, czy e-book jest dla Ciebie? Pobierz darmowy fragment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *