11 księgarni z książkami niemieckojęzycznymi


Ciężko znaleźć jest księgarnie niemieckojęzyczne, jeśli nie wie się, gdzie tych książek szukać. Coraz częściej słyszę od moich uczniów, że chcieliby coś poczytać po niemiecku, ale nie wiedzą, gdzie mogą kupić książki. Aby ułatwić im zadanie, postanowiłam zrobić listę księgarni internetowych, w których znajdziesz ciekawe książki nie tylko “do poczytania”, ale także do nauki, w przystępnych cenach. W tym zestawieniu znajdziesz również księgarnie z książkami specjalistycznymi dla różnych grup zawodowych oraz tłumaczy.
Klikając w obrazek, przeniesiesz się bezpośrednio do strony internetowej księgarni.

1) germanista.eu
To moja ulubiona księgarnia. Kupiłam w niej m.in. swoje Dudeny sporo taniej niż na oficjalnej stronie. Znajdziesz tu książki do nauki języka (również na poziomie C1/C2) słowniki, leksykony, podręczniki z Fachsprache oraz takie do poczytania. Książki w cenie od 30 zł. Często można znaleźć ciekawe pozycje z atrakcyjną ceną w zakładce „Sonderangebot”.

2) BookCity
W tej księgarni znajdziesz książki podróżnicze, specjalistyczne, dla dzieci i młodzieży, poradniki, fikcję, słowniki oraz podręczniki do nauki języka. Niektóre pozycje można kupić już za ok. 20 zł.

3) Bookland.pl
oferuje przede wszystkim książki do nauki języka zarówno codziennego, jak i specjalistycznego w tym biznesowego (umieszczona jest nawet zakładka z książkami z poziomu C1/C2), lektury obowiązujące na studiach germanistycznych, literaturę, literaturę dziecięcą oraz młodzieżową. Najtańsze książki, jakie znalazłam były za 18 zł w promocji. Także trzeba polować 🙂

4) TaniaKsiążka
Pomijając na chwilę książki napisane w j. niemieckim, wspomnę także o tych polskojęzycznych. “Tania Książka” to jedna z moich ULUBIONYCH księgarni. 90% moich zakupów książkowych robię właśnie na tej stronie. Ceny są naprawdę niskie, nawet w przypadku nowości.
Poza standardowymi książkami do czytania znajdziesz również te napisane w j. obcym – głównie do nauki.

5) BookDepository
Anglojęzyczna księgarnia, w której kupić można m.in. nowości wydawnicze. Półka cenowa jest nieco wyższa niż we wcześniejszych propozycjach. Płatność można dokonać w PLN.

6) Libistro
Poza książkami w j. niemieckim znajdziesz w niej także pozycje w j. angielskim oraz hiszpańskim.
Ceny w większości rozpoczynają się od 30 zł, choć często są promocje. „Małego Księcia” widziałam za 19,88 zł.

7) Gandalf
Tutaj znajdziesz m.in. serię „ze słownikiem”. Średnia cena książek to 35 zł.  Poza tym nabyć możesz podręczniki, kursy, książki do gramatyki.

8) eduarena.pl 
W tej księgarni znajdziesz podręczniki szkolne i kursowe, pozycje biznesowe oraz specjalistyczne, słowniki, lektury, fiszki, rozmówki oraz standardowe książki. Najniższe ceny jakie znalazłam to ok. 20 zł.  

9) Księgarnia Beck
To kopalnia książek prawniczych, tłumaczeń ustaw i słowników. Przydadzą się osobom, które chcą podejść do egzaminu na tłumacza przysięgłego. Ceny należą do tych z wyższej półki.

10) Kubart 
W tym sklepie internetowym znajdziesz wyłącznie książki specjalistyczne oraz słowniki dla tłumaczy.

11) Księgarnia Poltax  
Księgarnia oferuje książki do nauki języka, słowniki, repetytoria, kursy oraz książki dla tłumaczy.

To już wszystkie księgarnie.
Znasz inną, w której znaleźć można pozycje niemieckojęzyczne? Podziel się nią w komentarzu – będę Ci za to bardzo wdzięczna, bo być może i mnie ułatwisz życie w poszukiwaniu nowości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *