“Niemiecki w tłumaczeniach. SŁOWNICTWO cz. 1” – Recenzja

Książki wydawnictwa Preston Publishing od dawna znam i lubię. Materiały w nich zamieszczone często wykorzystuję na swoich zajęciach, a ponieważ otrzymałam od wydawnictwa nową książkę postanowiłam napisać jej recenzję. 

Autorem kursu jest Bartosz Krystian Zelek, a na stronie wydawnictwa możemy się dowiedzieć, że jest on przeznaczony dla osób na poziomie A1 – B1. Zawiera 52 tematy z listami niemieckich słówek. Dołączone są testy pozwalające sprawdzić i utrwalić wiedzę. Dodatkowo książkę uzupełnia udostępniony w Internecie 7-godzinny kurs audio ze zdaniami odczytanymi przez natywnego lektora wraz z tłumaczeniem na język polski.

Cena na stronie wydawnictwa 44,90 zł. 

Od razu uprzedzam, to nie jest typowy podręcznik do nauki języka, ponieważ jak sam tytuł wskazuje bazuje on na tłumaczeniach zdań.
Mając go pierwszy raz w ręce, zwróciłam uwagę przede wszystkim na jego czytelność, przejrzystość oraz estetyczne wydanie. Wewnątrz znajdujemy różnorodne słownictwo pogrupowane w tematyczne kategorie t.j. przedstawienie się, rodzina, kolory, wygląd zewnętrzny, ubrania, czas wolny, przyroda, geogriafia i świat, kultura i sztuka, a nawet przestępczość. Nie brakuje w nim również przydatnych czasowników lub przymiotników. 

Pomocne są tabelki, w których autor umieścił wskazówki dotyczące słownictwa oraz zagadnień gramatycznych. Wszystko to napisane jest bardzo prostym językiem. Odpowiedzi podane są zawsze na kolejnej stronie, dzięki czemu nie musimy ich szukać na tyłach książki (poza testami).
Niesamowicie ważne jest dla mnie to, że mamy możliwość odsłuchu konkretnych słówek oraz zdań czytanych przez neativ speakera, a co za tym idzie ćwiczyć wymowę. Audio pobieramy ze strony www na komputer, telefon lub inne urządzenie. Dzięki temu możemy się uczyć jadac do szkoły, na uczelnie, siedząc w tramwaju lub stojąc w korku.

Podsumowując, książkę tę polecam osobom rozpoczynającym przygodę z nauką języka niemieckiego, które chcą się uczyć go samodzielnie lub powtórzyć słownictwo z różnych obszarów tematycznych. 

A Ty? Znasz książki wydawnictwa Preston Publishing? Która z nich przypadła Ci do gustu najbardziej? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *